Новини 2020-01-20 17:15

«Мінера» мосту Метро Белька відправлять до психлікарні

За результатами судово-психіатричної експертизи, чоловік не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними.

У понеділок, 20 січня, Дніпровський районний суд столиці змінив запобіжний захід «мінеру» київського мосту Метро Олексію Бельку. Замість тримання під вартою суд призначив госпіталізацію до психіатричного закладу. Про це повідомляється на сторінці прокуратури міста Києва у Facebook.

 

«Дніпровський районний суд столиці задовольнив клопотання прокуратури міста Києва про зміну запобіжного заходу підозрюваному у «мінуванні» мосту Метро з тримання під вартою на госпіталізацію до психіатричного закладу в умовах, що виключають небезпечну поведінку», - йдеться в повідомленні.

 

За результатами судово-психіатричної експертизи, чоловік на момент злочину за своїм психічним станом не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. За висновками лікарів, нині його психічний стан не змінився, відтак він потребує госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом.

 

Нагадаємо, 18 вересня 2019 року на мосту Метро в Києві екс-військовий Олексій Белько заблокував рух на мосту, стріляв та погрожував підірвати міст і державні установи. Правоохоронці ввели спеціальний оперативний план.

    

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков був готовий взяти Белька на поруки.

 

Бельку інкримінують правопорушення за ч. 2 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, що призвело до тяжких наслідків) та ч. 4 ст. 296 (хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї) ККУ.

 

Як розповіла Яна Зінкевич, Олексій Белько – ветеран, в якого є пост-травматичні наслідки, останній час після звільнення зі служби він не мав коштів на проживання та харчування, декілька днів жив у машині та не спав. Також Белько не пам‘ятає частини подій на мосту, але усвідомлює скоєне.  

 

20 вересня Дніпровський районний суд Києва арештував Белька на два місяці з можливістю застави у розмірі 288 150 грн. 13 листопада суд продовжив запобіжний захід до 12 січня 2020 року.

схожі новини