Новини 2020-01-11 12:57

Опубліковано повний текст заяви Ірану, в якій визнається, що український пасажирський літак збито іранською ракетою

У заяві йдеться, що це сталося в результаті людської помилки та не є навмисною атакою.

Генеральний штаб Збройних сил Ірану оприлюднив заяву, в якій визнається, що літак рейсу 752 МАУ 08.01.2020 був збитий силами ППО Ірану. У заяві йдеться, що це сталося в результаті людської помилки та не є навмисною атакою. Переклад заяви з фарсі було опубліковано на сайті посольства України в Ірані.

 

Текст заяви Генерального штабу Збройних сил ІРІ:

 

Шляхетна революційна нація ісламського Ірану,

У зв'язку з катастрофою літака "Боїнг-7" авіакомпаній "Українські міжнародні авіалінії" в середу вранці 8 січня, після ракетного удару на базу злочинців США та можливого впливу військових дій на інцидент, Генеральний штаб Збройних сил негайно розглянув таку ймовірність і створив інспекційну групу технічних та експлуатаційних експертів, незалежну від Державних авіакомпаній. Результати цілодобової експертизи цієї комісії надаються почесному народу Ірану:

  1. У відповідь на погрози президента та військових командувачів злочинних США націлитись на велику кількість цілей на території Ісламської Республіки Іран у разі проведення контроперації та з огляду на безпрецедентне збільшення повітряного руху в регіоні, Збройні сили Ісламської Республіки Іран реагують на можливі загрози. Вони були приведені найвищого рівня боєготовності;
  2. Протягом годин після ракетних ударів, присутність воєнних терористичних сил США навколо Ірану зросла, надходили повідомлення про можливі повітряні удари, спрямовані на стратегічні центри країни, з'являлися сигнали на радарах, викликаючи чутливість на приладах, переважно комплексів ППО.
  3. У таких критичних умовах літак рейсу 752 МАУ відправляється з аеропорту Імама Хомейні і, виконуючи поворот, знаходиться в безпосередній близькості від військової бази КСІР, знаходячись на висоті можливої ворожої цілі. Людська ненавмисна помилка спричинила удар по літаку, що, на жаль, призвела до мученицької смерті дорогих співвітчизників та загибелі іноземних громадян.
  4. Штаб Збройних Сил, висловлюючи співчуття сім'ям загиблих, запевняє, що після проведення відповідних ґрунтовних реформ, буде виключене повторення подібних інцидентів. Вся відповідальність за інцидент покладається на організацію повітряного простору ЗС ІРІ, будуть проведені необхідні судові дії.
  5. Якнайшвидше відповідні органи в КСІР представлять детальні пояснення шановному народові

схожі новини