Новини 2019-11-28 15:44

Нацбанк подав позов на Дубінського за наклеп про “злодійську схему”

Солом’янський райсуд Києва вже відкрив провадження за відповідним позовом.

Національний банк подав позов на народного депутата Олександра Дубінського щодо захисту ділової репутації, Солом’янський райсуд Києва вже відкрив провадження за цим позовом. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

 

"Солом’янський районний суд міста Києва 12 листопада відкрив провадження за позовом Національного банку України до депутата Верховної Ради Олександра Дубінського про захист ділової репутації центрального банку", - йдеться у повідомленні.

 

Як наголошується, Національний банк вимагає від Дубінського спростувати недостовірну інформацію, поширену ним у мережі Інтернет у обліковому записі DubinskyPro на вебресурсах youtube.com та facebook.com.

 

"Зокрема, депутат повідомив, що керівництво Національного банку в особі голови НБУ Якова Смолія та першого заступника голови Катерини Рожкової нібито організувало "злодійську схему", яка полягає у цілеспрямованому виведенні банків із ринку за хабарі від їхніх акціонерів для подальшої виплати їм компенсації з держбюджету. Депутат навів приклад виведення "Радикал Банку" з ринку у 2015 році та нібито здійсненої сплати з боку Національного банку на користь бізнесмена-втікача Сергія Курченка майнової шкоди у розмірі 128 млн грн", - уточнює регулятор.


У цьому зв'язку в НБУ наголошують, що звинувачення в організації злодійської схеми з виведення банків з ринку є безпідставними та абсурдними, вводять в оману суспільство, "мають на меті очорнити бездоганну ділову репутацію керівництва НБУ, дискредитувати реформу банківського сектору та підірвати довіру до Національного банку".

 

Натомість, Радикал Банк був виведений із ринку через грубе порушення у сфері готівкового обігу, яке загрожувало збереженню довірених банку коштів вкладників, підкреслюють у Нацбанку.

 

Як зазначається, також не відповідає дійсності інформація, що Національний банк "допомагає Сергію Курченку, виплачуючи йому з бюджету 128 млн грн".

 

"Національний банк не відшкодовував і не допомагає ані Сергію Курченку, ані акціонеру Радикал Банку ТОВ "Промислова інноваційна компанія". Офіційне спростування щодо цього питання Національний банк вже публікував у вересні цього року", - заявили у НБУ.

 

Нацбанк вимагає від Олександра Дубінського спростувати необґрунтовані звинувачення, які зводять наклеп на керівництво НБУ та рішення центробанку, поширивши на вебресурсах youtube.com та facebook.com спростування, зміст якого наводиться у позові.

 

Як повідомлялося, правління Національного банку України заявило про тиск на фінустанову з боку колишнього власника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського.