Новини 10:41

ЗСУ отримали на озброєння гелікоптери РЕБ

Крім того, українські розробники працюють над створенням індивідуальних авіаційних засобів РЕБ у вигляді бортового комплексу оборони.

У 2019 році рівень радіоелектронного захисту військових літаків ЗСУ значно зріс. Зокрема, до складу однієї з авіабригад ввели вертольоти-постановники перешкод. Про це 27 листопада повідомила АрміяInform, посилаючись на інформацію служби РЕБ Командування Повітряних Сил Збройних Сил України.

 

 

Як зазначається, це стало можливим завдяки інтенсивним роботам з відновлення та модернізації старих, а також розробці новітніх авіаційних засобів РЕБ колективного та групового захисту. 

 

Відновлення цієї техніки розпочалося два роки тому. Торік був повністю завершений ремонт планерів і встановлені нові двигуни. Цього року проведено відновлення спецобладнання РЕБ, укомплектування льотними екіпажами та бортовими операторами.

 

За наявними даними, наразі особовий склад екіпажів вертольотів РЕБ вдосконалює свою льотну, спеціальну підготовку та готується до бойового застосування. 

 

"Баражуючи неподалік лінії фронту, постановники перешкод здатні з легкістю подавити засоби виявлення та наведення авіаційних і наземних засобів ураження ворога на глибині понад сто кілометрів. При цьому встановлене на вертольоти обладнання РЕБ однаково ефективно глушить бортові прицільні комплекси літаків й наземні засоби РТВ та ЗРВ", - йдеться у повідомленні.

 

В АрміїInform наголошують, що серед найближчих планів Командування — ввести до бойового складу решту вертольотів-постановників перешкод. Щоправда, обладнувати їх будуть уже новими засобами радіоелектронної боротьби. Розглядається кілька виробників подібного обладнання. Серед них як українські, так і закордонні компанії.

 

Зазначається також, що українські розробники активно працюють над створенням нових індивідуальних авіаційних засобів РЕБ у вигляді бортового комплексу оборони. Крім того, ведеться робота над повним оновленням засобів колективного захисту літаків контейнерного типу. Передусім ними обладнають модернізовані літаки МіГ-29, Су-27 і Су-25.

 

Повітряні Сили також планують створити літак радіоелектронної боротьби групового захисту на базі літака сімейства "Антонова". Його укомплектують передовими засобами радіоелектронної боротьби та розвідки найкращих світових виробників озброєння.

 

Як повідомлялося, у 169-му навчальному центрі підготовки підрозділів Збройних Сил України пройшли успішні випробування дослідного зразка багатофункціонального бронеавтомобіля "Козак-2М1" та спеціалізованого броньованого автомобіля "Варта-Новатор".

схожі новини