Новини 2019-11-25 17:08

Україна вперше взяла участь у Монреальському книжковому салоні

На найбільшому книжковому ярмарку франкомовної літератури були представленні книги шести українських видавництв.

Уперше на книжковому салоні у Монреалі (Квебек, Канада), що відбувається 20-25 листопада, Україна представлена з національним стендом у статусі країни-гостя. Про це повідомляє Літакцент.

 

Так, участь у найбільшому книжковому ярмарку франкомовної літератури взяли шість українських видавців: Видавництво Анетти Антоненко, Ранок, Фоліо, Нора-Друк, Навчальна книга — Богдан, також на стенді представлені книжки Юрія Журавля та казки з доповненою реальністю від видавництва TaleAR.

 

Посольство України у Канаді організувало також урочисте прийняття на честь національної участі для канадських партнерів: захід відбувся за участі Посла України Андрія Шевченка, директора Салону Олів’є Ґужона, представників УНО, журналістів та Асоціацій видавців і книгорозповсюдників Канади.

 

Микола Кравченко, директор видавництва "Нора-Друк" та один з організаторів української участі зазначає, що метою поїздки є вивчення ринку та налагодження особистих контактів з колегами.

 

"Все почалося з активності Ростислава Нємцева — керівника Літературної студії Українського національного об’єднання — Монреаль (УНО). Спочатку Студія запрошувала на виступи в Монреаль персонально українських письменників та видавців, а цього року вдалося об’єднати зусилля УНО, українського посольства в Канаді та Українського інституту книги й вперше Україна стала учасником Книжкового Салону в Монреалі. Координатором зусиль з українського боку виступала Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів", - розповів Кравченко.

 

Також повідомляється, що на участь України в Монреальському салоні виділили кошти Українське національне об‘єднання ($ 5000), Монреальська літстудія ($ 1000), Посольство України ($ 11 000) та Український інститут книги ($ 4 400).

 

Українську літературу у Монреаль приїхали представити Сергій Жадан та Андрій Курков.

 

Як повідомлялося, у цьогорічному Франкфуртському міжнародному книжковому ярмарку, що відбувався з 16 по 20 жовтня, взяли участь 28 українських видавництв та інших організацій, що вдвічі більше, ніж минулого року. 

схожі новини