Новини 12:21

В ООН не зможуть судити Росію за порушення прав цивільних осіб під час війни

Кремль висловив переконання, що у "нинішній політичній ситуації ризики зловживання з боку недобросовісних держав суттєво зростають".

Президент Російської Федерації Владімір Путін визнав не чинним на території РФ протокол "Женевської конвенці", що передбачав відповідальність за порушення прав цивільних осіб під час міжнародних збройних конфліктів. Текст документу опубліковано на сайті глави РФ.

 

"Комісія с 1991 року фактично не виконує своїх функцій. Російського представника у її складі немає. При цьому Російська Федерація сплачує у бюджет комісії щорічний внесок. З урахуванням цих обставин подальше визнання компетенції комісії не є доцільним", – йдеться в указі.

 

Крім того, Кремль переконаний, що у "нинішній політичній ситуації ризики зловживання з боку недобросовісних держав суттєво зростають".

 

Нагадаємо, 21 листопада в Гаазі відбулися перші слухання арбітражного трибуналу в справі щодо порушення імунітету трьох українських військово-морських суден та 24 членів їхніх екіпажів (Україна проти Росії) за Конвенцією ООН з морського права.

схожі новини