Новини 2019-11-13 11:06

Суд заарештував екс-співробітницю НБУ на два місяці із заставою у 15 мільйонів

Рішення про запобіжний захід щодо екс-керівника управління НБУ по Києву і області Каленського суд оголосить 13 листопада.

Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід екс-керівнику банківського нагляду Національного банку України Аллі Шульзі у вигляді утримання під вартою протягом 60 діб з альтернативою внесення застави в обсязі 15 млн грн. Про це 12 листопада повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова після засідання суду щодо зловживань під час видачі стабілізаційного кредиту "ВіЕйБі Банку".

 

"Рішення щодо запобіжного заходу Шульзі Аллі Анатоліївній суд оголосив тільки що. Суддя задовольнив клопотання прокурора НАБУ – як запобіжний захід обрано тримання під вартою протягом 60 діб або як альтернатива – внесення застави в обсязі 15 млн грн", - повідомила Рожкова у відеозверненні.

 

За її словами, рішення про запобіжний захід щодо екс-керівника управління НБУ по Києву та області, який у даний час входить до складу Ради НБУ Миколи Каленського, суд оголосить у середу о 10.30.

 

При цьому Рожкова підкреслила, що правління НБУ висловило готовність взяти на поруки і Миколи Каленського, і Аллу Шульгу. Як повідомляв УНІАН, Національне антикорупційне бюро України вручило підозру в причетності до розкрадання рефінансування "ВіЕйБі Банку" голові правління "Райффайзен Банку Аваль" Олександру Писаруку, який у період банкрутства "ВіЕйБі Банку" обіймав посаду першого заступника голови НБУ.

 

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро повідомило восьми особам про підозри  у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком ПАТ "ВіЕйБі Банк". 

 

11 листопада НАБУ та САП повідомили про затримання сімох осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком у 2014 році ПАТ «ВіЕйБі Банк». Як зазначалося, ідеться про колишніх і чинних посадовців НБУ, «ВіЕйБі Банк» та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами «ВіЕйБі Банку».

 

Розслідування щодо справи тривало з 2016 року. Слідство з’ясувало, що в жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк», віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча "ВіЕйБі Банк" не подав всіх необхідних для цього документів (програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення  впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку пристало на його пропозицію. Вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку: реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених «ВіЕйБі Банком». Стабалізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ на два роки, «ВіЕйБі Банк» не повернув. У листопаді 2014 року "ВіЕйБі Банк" було визнано неплатоспроможним.

 

12 листопада у НБУ заявили, що жодних жодних затримань та обшуків у чинного керівництва Нацбанку наразі немає.

схожі новини