Новини 2019-11-08 20:00

Зрив розведення біля Петрівського і перемога України в Гаазі. Головне за 8 листопада

Тиждень.ua зібрав найважливіші новини цієї п’ятниці.

Суд ООН визнав свою юрисдикцію над позовом України проти РФ

 

Niederlande Internationaler Gerichtshof (IGH) in Den Haag

 

У Гаазі Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію щодо позову України проти РФ, поданому у 2017 році – зокрема, щодо фінансування Росією тероризму на Донбасі та дискримінації у Криму. Тепер суд може розглядати справу по суті.

 

Загинув військовослужбовець Геннадій Моторін

 

 

У лікарні помер 37-річний військовослужбовець 92-ої окремої механізованої бригади ЗСУ, солдат Геннадій Моторін. Учора, 7 листопада, внаслідок ворожого обстрілу на Донбасі військовий отримав численні поранення: опіки, множинні осколкові поранення та переломи кісток.

 

До лав ЗСУ чоловік прийшов у лютому цього року. Був сапером механізованого батальйону. Родом боєць із міста Краматорськ.

 

Розведення в районі Петрівського перенесли на 9 листопада

 

Розведення сил і засобів на останній, третій ділянці (Петрівське-Богданівка) перенесли на 9 листопада. Українська сторона була готова почати розведення вже сьогодні, 8 листопада. Як раніше сказав міністр закордонних справ Вадим Пристайко, розведення у районі Петрівського є останнім кроком до проведення «нормандського» саміту.

 

Олександрійський патріархат визнав ПЦУ

 

Патріарх Олександрійський і всієї Африки Феодор ІІ офіційно визнав автокефальну Православну церкву України, пом'янувши митрополита Київського Епіфанія під час літургії в Каїрі. Олександрійський патріархат став першим серед старих патріархатів православного світу (після Константинополя), який почав церковне спілкування з ПЦУ та почав поминати її предстоятеля.

схожі новини