Новини 2019-11-04 16:17

Політв'язні Кремля стали учасниками літературного конкурсу "Кримський інжир"

Мова йде про кримських татар Османа Аріфмеметова та Сервера Мустафаєва.

Серед 125 авторів, які взяли участь у другому літературному конкурсі "Кримський інжир" в 2019 році, є твори двох кримських татар, незаконно утримуваних у Російській Федерації. Про це у понеділок, 4 листопада, повідомляє "Крим. Реалії".

 

 

"Один з авторів – Осман Аріфмеметов – громадянський журналіст, активіст «Кримської солідарності». У березні 2019 року він був заарештований після обшуків у своєму будинку. Йому загрожує до 20 років позбавлення волі за нібито організацію діяльності терористичної організації. Осман надіслав прозовий твір українською мовою", – повідомляють організатори конкурсу.

 

Згідно з інформацією, другий політв'язень, який став учасником конкурсу, – Сервер Мустафаєв – координатор громадського об'єднання "Кримська солідарність", громадянський журналіст.

 

"У травні 2018 року російські силовики прийшли з обшуками в його будинок. Сервер Мустафаєв звинувачується за сфабрикованою справою за участь в діяльності терористичної організації і насильницькому захопленні влади. Йому загрожує позбавлення волі на строк до 20 років. Сервер надіслав свій вірш кримськотатарською мовою", – сказано в повідомленні.

 

За інформацією організаторів, цього року літературний конкурс зібрав твори з 20 регіонів України, а також з Туреччини, Болгарії, Польщі та Йорданії. Серед загальної кількості – 304 твори, частина з них надійшла з Криму.

 

Оголошення шорт-листа конкурсу "Кримський інжир" відбудеться до 1 грудня 2019 року.

 

Нагадаємо, перший письменницький конкурс "Кримський інжир" стартував влітку 2018 року. Прийом робіт завершився 31 жовтня. За цей час на конкурс надійшло 244 роботи від 135 авторів з усієї України в шести номінаціях: "поезія", "проза кримськотатарською мовою", "проза українською мовою", "переклад" і "жіночий погляд".

 

Раніше українсько-кримськотатарську антологію "Кримський інжир" презентували на "Книжковому арсеналі" в Києві.

 

Як повідомлялося, адвокат Ліля Гемеджі назвала умови утримання координатора "Кримської солідарності", фігуранта другої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сервера Мустафаєва в СІЗО Краснодару "тортурами".

схожі новини