Новини 16:59

Амстердамський суд арештував акції компанії, яка будує «Турецький потік»

Мова йде про South Stream Transport B.V.

У середу, 23 жовтня, Окружний суд Амстердама арештував 100% акцій компанії South Stream Transport B.V., яка відповідає за будівництво та управління газопроводом «Турецький потік». Про це повідомив виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у Facebook.

 

 «Окружний суд міста Амстердам арештував 100% акцій «Південного потоку» (South Stream Transport B.V.), яка, до речі, відповідає за будівництво та управління «Турецьким потоком», - написав Вітренко.

 

Підставою для рішення суду стала підозра в шахрайстві Газпрому.

 

«Це було зроблено у зв'язку з розглядом справи про шахрайські дії Газпрому при передачі цих акцій компанії «Трансгаз Краснодар» (Transgaz Krasnodar LLC) за день до того, як судові виконавці почали заморозку активів Газпрому в Нідерландах за позовом Нафтогазу», - зазначив Вітренко.

 

Як відомо, South Stream Transport B.V. була створена для планування і будівництва морського газопроводу «Південний потік». Після закриття цього проекту в 2014 році компанія приступила до розробки морського газопроводу «Турецький потік». Штаб-квартира South Stream Transport BV знаходиться в Амстердамі.

 

Нагадаємо, щоб постачати до Європи газ в обхід України, Росія будує газопроводи «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські послуги з транзиту.

 

Зараз російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія ще не уклали.

 

7 червня 2019 року комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) ухвалив резолюцію щодо енергетичної безпеки в Європі, де згадуються газопроводи «Північний потік-2» і «Турецький потік».

 

18 жовтня повідомлялося, що в Росії почали заповнювати газом першу гілку «Турецького потоку». Це завершальний етап випробувань перед введенням газопроводу в експлуатацію. Перша нитка «Турецького потоку»  призначена для постачання турецького ринку, друга - для країн Південної та Південно-Східної Європи.

схожі новини