Новини 2019-10-25 10:05

У Білому домі планують поновити деякі торгові привілеї для України – WP

Адміністрація хоче включити відновлення пільг до пакету торгових заходів, реалізація яких передбачена цього місяця.

Цього місяця у Білому домі планують відновити деякі припинені торгові привілеї для України. Про це у четвер, 24 жовтня, повідомило видання The Washington Post, посилаючись на високопоставлені джерела в адміністрації.

 

Зазначається, що раніше екс-радник з нацбезпеки США Джон Болтон попередив торгового представника Білого дому Роберта Лайтхайзера, що президент Дональд Трамп, ймовірно, виступить проти будь-яких дій, які пішли б на користь Києву. Тоді ж Трамп розпорядився заморозити 391 млн доларів військової допомоги для України. Відтак наприкінці серпня Лайтхайзер відкликав рекомендацію відновити деякі торгові привілеї.

 

Як пише WP, незрозуміло, чи вказував Трамп Болтону втрутитися в питання торгових пільг для України і чи взагалі про це знав.

 

На початку жовтня Лайтхайзер вдруге відправив необхідні документи на розгляд Білого дому. 17 жовтня на тлі скандалу навколо політики Трампа щодо України, Лайтхайзер знову їх відкликав.

 

Як повідомляється, цього місяця пакет документів знову розглянуть.

 

«Нині адміністрація планує включити відновлення деяких призупинених привілеїв України до пакету торгових заходів, які передбачено реалізувати цього місяця», - йдеться у публікації.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня Трамп доручив своїй команді з національної безпеки переглянути програму військового фінансування України.

 

12 вересня Білий дім схвалив продовження фінансування.

 

23 вересня джерела в американській адміністрації The Washington Post повідомляли, що Трамп наказав затримати надання допомоги за тиждень до телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським 25 липня.

 

25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США. Члени Демократичної партії в Палаті представників ініціювали розслідування у зв'язку з підозрою щодо тиску Білого дому на Україну з метою отримання політичної вигоди на президентських виборах у США.

 

У розмові Трамп нарікав, що Європа досить пасивна у своїй допомозі Україні. Також порушувалося питання розслідування щодо кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера. Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

2 жовтня Трамп заявив, що заблокував військову допомогу Україні через високий рівень корупції і щоб змусити ЄС надавати більше допомоги. За його словами, він розблокував військову допомогу на особисте прохання сенатора Республіканської партії Роба Портмана.

 

22 жовтня під час виступу в Конгресі тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що Трамп поставив під умову відновлення військової допомоги в разі, якщо Україна зробить публічну заяву, що розслідуватиме справу Burisma та можливе втручання українців в американські вибори 2016 року. За словами Тейлора, спершу ці вимоги висувалися як умова для зустрічі Трампа і Зеленського. Пізніше дипломат дізнався від посла США в ЄС Гордона Сондленда, що від розслідувань «залежить все», зокрема і заморожена військова допомога Україні.

 

Як зазначив Тейлор, у стенограмі згадувалося прохання Трампа зробити послугу «практично без згадки про поновлення» оборонної допомоги Україні.

 

Трамп заперечив свідчення Тейлора і заявив, що взагалі його не знає.

схожі новини