Новини 18:57

Європейська федерація журналістів відреагувала на засудження Асєєва

Вирок журналісту є «кричущим порушенням свободи слова».

У вівторок, 22 жовтня, Європейська федерація журналістів (EFJ) обурилася вироком полоненому українському журналісту Станіславу Асєєву так званого «суду» самопроголошеної «ДНР». Про це повідомляється на сайті EFJ.

 

«Європейська федерація журналістів шокована рішенням і повторює свій заклик негайно звільнити Асєєва», - ідеться в повідомленні.

 

За словами генсекретаря федерації Рікардо Гутьєреса, порушення прав Асєєва, а тепер і суворий вирок є «кричущими порушенням свободи слова».

 

Нагадаємо, Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін».

 

З 2 червня 2017 року він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами.

 

За версією бойовиків, Асєєв нібито з березня 2015 року по травень 2017-го вів візуальну розвідку місць дислокації підрозділів «Народної міліції «ДНР» і передавав дані представникам Служби безпеки України. Також у матеріалах справи стверджують, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового й іншого характеру.

 

22 жовтня 2019 року так званий Верховний «суд» самопроголошеної «ДНР» засудив Асєєва до 15 років колонії суворого режиму. Також, його позбавили права займатися журналістською діяльністю на 2,5 роки. Асєєва визнали винним за статтями «організація екстремістського співтовариства», «шпигунство і підбурювання до шпигунства», «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності», «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності».