Новини 2019-10-18 15:42

Нафтогаз пред’явить Газпрому позов на 11 млрд доларів

Позовні вимоги направлять 1 листопада.

1 листопада Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» пред'явить російському Газпрому позов на 11 млрд доларів. Про це у п’ятницю, 18 жовтня, повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко у Facebook.

 

«1 листопада ми надішлемо Газпрому наші позовні вимоги на суму більше 11 млрд доларів, що може стати компенсацією за припинення транзиту», - написав Вітренко, коментуючи новини про те, що Газпром ставить умовою укладення нового контракту на транзит газу відмову України від перемоги в Стокгольмському арбітражі.

 

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 млрд доларів. За результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити Нафтогазу 2,56 млрд доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,7 млрд доларів.

 

18 жовтня 2019 року російські інформагентства повідомили: Міллер заявив, що умовою підписання нової угоди з Україною про транзит газу (який щороку приносить Україні 3 мільярди доларів доходів) є відмова Нафтогазу від свого виграшу у Стокгольмському арбітражі.

 

Як відомо, в кінці 2019 року чинна «газова» угода Україна-Росія завершується. Щодо довгострокового транзиту газу через Україну з 1 січня 2020-го у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз.

 

Наступний раунд переговорів запланований на 28 жовтня.

схожі новини