Новини 2019-10-16 12:59

Панамська прокуратура закрила справу проти Порошенка

Заяву щодо екс-президента подав Андрій Портнов.

Прокуратура Панами закрила кримінальну справу за заявою екс-заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова проти п'ятого президента Петра Порошенка. Про це у середу, 16 жовтня, повідомив адвокат Порошенка Ілля Новіков під час прес-конференції.

 

«3 жовтня цього року Перша спеціалізована прокуратура боротьби з організованою злочинністю Панами ухвалила рішення про закриття справи, відкритої за заявою пана Андрія Портнова проти Порошенка. У заяві стверджувалося, що компанії, начебто пов’язані з Порошенком, здійснювали легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом», - розповів Новіков.

 

Закриття обґрунтоване тим, що «як повідомив сам Портнов, за його заявами порушені кримінальні провадження в Україні», і тим, що у заяві Портнова не було фактів, які б вказували на причетність компаній, пов’язаних з Порошенком, до цих злочинів.

 

Новіков повідомив, що це рішення може бути оскаржене у Панамському суді. Однак, він додав, що 7 жовтня адвокат Портнова у Панамі подав заяву про повернення йому документів, долучених до цієї справи.

 

13 жовтня було зареєстроване провадження за заявою адвокатів Порошенка проти Портнова за вчинення ним злочину за статтею 384 КК Панами (подання завідомо неправдивої заяви про вчинення кримінального правопорушення).

 

Нагадаємо, Держбюро розслідування працює над 13 кримінальними справами, у яких фігурує Порошенко. Понад десять з них написав Портнов. Як повідомив адвокат Порошенка Ігор Головань, не в усіх кримінальних провадженнях, які розслідує ДБР, Порошенко має статус свідка. У деяких він узагалі не проходить.