Новини 2019-10-16 11:52

Денісова заявила про погіршення стану здоров'я політв'язня Дудки

Омбудсмен зернулася до російської влади з проханням вжити заходів, а також до світової спільноти із закликом продовжити тиск на Росію.

Стан здоров'я українського політв'язня Володимира Дудки, який незаконно утримується в Російській Федерації, погіршується. Про це у середу, 16 жовтня, повідомила омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

 

"За інформацією адвоката Володимира Дудки, у його підзахисного погіршується стан здоров'я. Мова йде, зокрема, про виразку, яку в умовах пенітенціарної установи не лікують. Наш громадянин залишається під вартою без відповідної медичної допомоги", - зазначила Денисова.

 

Вона також звернулася до російських омбудсменів Тетяни Москалькової та Михайла Федотова з проханням вжити заходів, а також до світової спільноти із закликом продовжити тиск на Росію.

 

Нагадаємо, Верховний суд Російської Федерації у вівторок, 15 жовтня, відхилив скаргу захисту і затвердив вирок політв'язням Володимиру Дудці та Олексію Бессарабову, засудженим у "справі українських диверсантів", на 14 років колонії. 

 

Як повідомлялося, засуджених у "справі українських диверсантів" Володимира Дудку і Олексія Бессарабова етапували в Москву, у СІЗО "Матроська тиша".

 

Раніше підконтрольний Кремлю Севастопольський міський "суд" направив кримінальну справу "українських диверсантів" Володимира Дудки та Олексія Бессарабова до Верховного суду Росії для розгляду апеляційної скарги на вирок.

 

4 квітня в окупованому Криму підконтрольних Росії Севастопольський міський суд засудив українців Володимира Дудку і Олексія Бессарабова, яких влада РФ звинувачує у підготовці диверсій, до 14 років позбавлення волі кожного з відбуванням у колонії суворого режиму. У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України висловилорішучий протест та закликало міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на Росію з метою припинення грубих порушень прав людини та звільнення Дудки, Бессарабова та інших незаконно засуджених громадян України.

 

Нагадаємо, 10 листопада 2016 року стало відомо про те, що у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" — Олексія Бессарабова, Володимира Дудку і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці. Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ в захопленні нових заручників з метою шантажу України.

схожі новини