Новини 2019-10-15 19:10

ТКГ не узгодила нового графіку розведення сил – Сайдік

На зустрічі групи не вдалося дійти консенсусу.

У вівторок, 15 жовтня, на зустрічі у Мінську Тристороння контактна група не узгодила нового графіку розведення сил у Петрівському та Золотому на Донбасі. Про це розповів журналістам спецпредставник ОБСЄ на переговорах Мартін Сайдік.

 

«Графік обговорювали, але сторони консенсусу не дійшли», - сказав Сайдік.

 

Водночас він додав, що плани з розведення сил залишаються чинними.

 

«Сторонам не вдалося виконати розведення сил у Петрівському та Золотому, яке було визначено на минулій зустрічі контактної групи. Проте сторони підтвердили намір розвести сили на пілотних ділянках. Я сподіваюся, що вони зроблять це у майбутньому», - резюмував Сайдік.

 

Нагадаємо, 1 жовтня на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську було досягнуто домовленості про початок розведення сил у Петрівському та Золотому 7 жовтня. Розведення сил буде дзеркальним, на відстань одного кілометра від лінії зіткнення в обидва боки. Відтак українські війська відійдуть на позиції, які займали у 2016 році.

 

Однак, 7 жовтня заплановане розведення відклали через обстріли з боку окупантів. Наступна спроба розведення могла відбутися лише за сім днів збереження режиму «тиші».

 

Водночас, 13 жовтня бойовики знову обстріляли ділянку розведення у Золотому.

 

В Офісі президента підтвердили, що питання розведення сил у Золотому поки відкладене.