Новини 2019-10-04 12:34

Порошенко запропонував Зеленському "дорожню карту" замість “формули Штайнмаєра”

Екс-президент заявив, що почув заклик Зеленського до єдності.

П'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що предметом загальнонаціонального консенсусу може стати дорожня карта реалізації Мінських домовленостей, і висловив готовність презентувати цю дорожню карту для перших осіб держави. Про це він у п'ятницю, 4 жовтня, написав у Facebook.

 

"Добре, що Володимир Зеленський відреагував на занепокоєння частини суспільства. Це - крок у правильному напрямку. Так, в одному зверненні не відповісти на всі запитання. Але з більшістю тез - важко не погодитися. Шкода, що так забагато уваги попередникам. Не раджу шукати ворогів у Києві. Його ворог там, де й ворог України, - у Москві", - наголосив він.

 

Порошенко додав, що почув заклик Зеленського до єдності.

 

"Добре пам'ятаючи про зовнішню небезпеку, маємо не підвищувати градус внутрішньої дискусії до критичної позначки. Мир всередині країни не менш важливий, ніж мир на її кордонах", - зазначив він.


Як переконаний екс-президент, предметом загальнонаціонального консенсусу може стати дорожня карта реалізації Мінських домовленостей - вона встановлює чітку пріоритетність безпекових кроків перед політичними.

 

"Вона була нами ретельно опрацьована ще кілька років тому. Її сприйняли Німеччина та Франція. А вчора вкотре підтримку саме такої послідовності реалізації Мінських домовленостей висловили Сполучені Штати: спочатку безпека, потім - політичне врегулювання", - уточнив Порошенко.


Він додав, що в будь-який момент готовий презентувати дорожню карту для перших осіб держави.

 

"Не російська формула Штайнмаєра, а саме цей комплексний документ і є тим, з чим Україна має їхати на нормандський саміт. Рівно як і з концепцією миротворчого контингенту ООН", - наголосив Порошенко.

 

Він також висловив переконання, що "люди вийшли днями на протест не тому, що вони порохоботи, як декому здається. Ветерани, волонтери, просто небайдужі громадяни - вони люблять Україну і мають право на те, щоби з їхньою думкою рахувалися".

 

Як повідомлялося, 3 жовтня президент Володимир Зеленський записав відеозвернення, у якому пояснив останні дії влади щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема стосовно "формули Штайнмаєра".

 

Нагадаємо, 1 жовтня Зеленський заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмайєра".  Він додав, що "формула" повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що «буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством». Також, Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

 

Того ж дня на Майдані Незалежності та на вул. Банковій у Києві відбулися мітинги проти можливого підписання "формули".

 

З погодженням тексту "формули" Україну привітало і МЗС Німеччини.

 

2 жовтня речниця представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер оприлюднила лист на ім'я спеціального представника голови ОБСЄ в Україні Мартіна Сайдіка, у якому йшлося, що українська сторона приймає текст цієї "формули". Відповідний лист підписав Кучма.

 

Своєю чергою, того ж дня на Майдані Незалежності у Києві знову зібралися мітингувальники, які вимагали від Зеленського не підписувати "формулу Штайнмайєра".