Новини 2019-10-03 17:42

ВАСУ призначив заставу екс-депутату Березкіну

Мова йде про 15 мільйонів гривень.

У четвер, 3 жовтня, Вищий антикорупційний суд призначив запобіжний захід у вигляді застави у сумі майже 15 млн гривень екс-нардепу Станіславу Березкіну. Про це йдеться на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook.

 

Таким чином, суд частково задовольнив клопотання детектива Національного антикорупційного бюро України.

 

Також суд визначив колишньому нардепу процесуальні обов’язки за ст.194 КПК України: прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними; а також здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд або в’їзд в Україну.

 

Нагадаємо, під виглядом видачі кредиту Березкін як бенефіціар групи компаній «Креатив» в кінці 2013 року - початку 2014 року організував заволодіння коштами державного банку АТ «Ощадбанк» в сумі 20 млн доларів, залучаючи до таких дій інших осіб, в тому числі службовців банку.

 

7 листопада 2018 року екс-генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, на затримання та обрання запобіжного заходу щодо Березкіна. 

  

24 жовтня керівник САП Назар Холодницький скерував до генпрокурора Луценка подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Березкіна.