Новини 2019-09-30 14:10

Адвокати Януковича заявили, що умов для його повернення в Україну зараз немає

За словами захисників екс-президента, передумовою є належне розслідування кримінальних проваджень щодо представників влади часів Петра Порошенка.

Віктор Янукович наразі не може повернутися в Україну, оскільки умов для його безпеки не створено. Про це 30 вересня заявив адвокат Януковича Віталій Сердюк під час перерви засідання Київського апеляційного суду, який переглядає вирок екс-президентові, передає кореспондент Тижня.

 

 

''Ті особи, які вказані нами в заяві про злочин, а це вся верхівка колишньої влади, які є фактичними організаторами замаху на життя Януковича та антиконституційного перевороту, розстрілів як правоохоронців, так і мирних громадян, вони поки що всі перебувають на свободі. Ніхто з них не затриманий, не взятий під варту і не переданий суду'', - зазначив Сердюк.

 

На запитання журналіста, чи є передумовою повернення Януковича ув'язнення посадовців колишньої влади, Сердюк не відповів вичерпно.

 

''Умовою є належне розслідування щодо відповідної групи осіб. Звісно, після того як держава зможе забезпечити безпечне перебування Януковича, це питання стане актуальним'', - відповів Сердюк.

 

Окрім того, адвокати Януковича наполягають, що його не повинні затримати при прибутті в Україну та етапувати до колонії, оскільки вирок Оболонського суду не набув законної сили, а запобіжний захід екс-президенту не визначено.

 

Раніше захисники Януковича називали перешкодою його поверненню в Україну загрози його життю від низки представників влади часів Петра Порошенка та неналежну та упереджену організацію процесу над ним в суді першої інстанції. До організації процесу в Апеляційному суді у них наразі немає претензій.

 

Станом на цей момент суд зачитав зміст чотирьох і шести апеляційних скарг на вирок Януковичу, поданих його захисниками. Продовження судового розгляду призначене на 14:10 30 вересня

 

Представники прокуратури відмовилися від спілкування з пресою під час перерви. 

 

Як повідомлялося, 24 вересня адвокати колишнього президента-втікача Віктора Януковича заявили, що працюють над тим, щоб він міг повернутися з Росії в Україну.