Новини 2019-09-20 18:21

Суд заарештував Олексія Белька

Застава становить майже 300 тисяч грн.

У п’ятницю, 20 вересня, Дніпровський районний суд Києва арештував «підривника» столичного мосту Метро Олексія Белька на два місяці з можливістю застави у розмірі 288 150 грн. Відповідне рішення ухвалила суддя Юлія Іваніна.

 

 

Таким чином суд задовольнив клопотання прокуратури і не відпустив Белька на поруки глави МВС Арсена Авакова, народної депутатки Яни Зінкевич і начальника департамента поліції КОРД Миколи Путія.

 

У разі ж внесення застави Белько крім стандартних зобов’язань (прибувати на виклики до слідчого, до суду та прокурора, не відлучатися з населеного пункту, у якому проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти про зміну місця проживання), повинен буде пройти лікування від наркотичної/алкогольної залежності, докласти сил до пошуку роботи, здати закордонний паспорт, носити електронний браслет стеження.

 

Нагадаємо, 18 вересня на мосту Метро в Києві екс-військовий Олексій Белько заблокував рух на мосту, стріляв та погрожував підірвати міст і державні установи. Правоохоронці ввели спеціальний оперативний план.

  

Белько був доставлений у відділення поліції Києва.

 

Пізніше поліція показала відео затримання «мінера». 

 

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков готовий взяти Белька на поруки.

 

Бельку інкримінують правопорушення за ч.2 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, що призвело до тяжких наслідків) та ч. 4 ст. 296 (хуліганство із застосуванням вогнепальної або холодної зброї) ККУ.

 

Як розповіла Яна Зінкевич, Олексій Белько – ветеран, в якого є пост-травматичні наслідки, останній час після звільнення зі служби він не мав коштів на проживання та харчування, декілька днів жив у машині та не спав. Також Белько не пам‘ятає частини подій на мосту, але усвідомлює скоєне.