Новини 2019-09-19 13:04

ФСБ РФ намагались завербувати українку у пункті пропуску “Станиця Луганська”

Жінка звернулася до СБУ та надала свідчення про обставини вербування.

Представники ФСБ Російської Федерації намагались завербувати українку у пункті пропуску «Станиця Луганська» для здійснення розвідувальної діяльності на шкоду державній безпеці. Про це повідомила СБУ на сторінці у Facebook.

 

Так представники ФСБ у пункті пропуску «Станиця Луганська» без пояснення причини затримали мешканку Хмельницької області, яка поверталась від родичів з тимчасово окупованої території Луганщини.

 

“При цьому представники іноземної спецслужби через погрози та шантаж спробували схилити жінку до негласного співробітництва. Від неї вимагали збирати інформацію, зокрема, про розміщення військових об’єктів у регіоні”, - йдеться в повідомленні.


Після повернення додому жінка звернулася до СБУ та надала детальні свідчення щодо всіх обставин свого вербування та поставлених завдань.
СБУ зауважила, що згідно зі ст. 111 Кримінального кодексу України державна зрада карається позбавленням волі строком до п`ятнадцяти років. Однак, враховуючи те, що громадянка України не виконала злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявила правоохоронцям про свій зв’язок з ними та отримане завдання, суд задовольнив клопотання органів слідства і звільнив її від кримінальної відповідальності.

 

Як повідомлялося, 11 вересня у Дніпропетровській області співробітники Служби безпеки України припинили діяльність інтернет-агітатора, який через російські соціальні мережі поширював антиукраїнську пропаганду. 

схожі новини