Новини 2019-09-17 19:41

Двом лікарям Інституту раку повідомили про підозру

Обидва причетні до корупційних схем у медзакладі.

Прокуратура міста Києва повідомила про підозру завідувачу поліклінічного відділення Національного інституту раку та лікарю-онкологу. Про це у вівторок, 17 вересня, повідомила прес-служба прокуратури у Facebook.

 

 

Слідство встановило, що двоє лікарів організували незаконну схему надання платних послуг у безплатному закладі. Вони переконували пацієнтів, що кількість медичних препаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена, тож за «сприяння» в отриманні безкоштовних ліків медики вимагали від пацієнтів грошову винагороду, зокрема під виглядом благодійності. Сума коливалась від 1,5 до 18 тисяч гривень за один курс хіміотерапії.

 

Крім того, посадовці надавали вказівки іншим лікарям, яким чином проводити консультації з пацієнтами та їх родичами, щоб змусити їх сплачувати кошти за ліки, які вони мали б отримувати безоплатно.

 

Зазначено, що у кримінальному провадженні встановлено семеро потерпілих. Їм завдано матеріальних збитків на суму близько 40 тисяч грн.

 

Як повідомили в прокуратурі, заввідділення і лікарю-онкологу повідомили про підозру у кримінальних правопорушеннях за статтями 184 та 191 Кримінального кодексу, а саме за фактами порушення права на безоплатну медичну допомогу та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вчиненому повторно.

 

 

 

Нагадаємо, наприкінці серпня Служба безпеки оголосила про підозру головному лікарю Міністерства молоді та спорту України в рамках кримінального провадження щодо розтрати майна.