Новини 2019-09-17 18:45

Україна визначила свій порядок денний на Генасамблеї ООН

Серед пріоритетів – деокупація Криму та Донбасу.

Україна визначила пріоритети порядку денного на 74-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Про це у вівторок, 17 вересня, повідомило Міністерство закордонних справ України.

 

«Ми будемо надалі працювати над впровадженням національних пріоритетів: насамперед, відновлення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави», - заявило відомство, додавши, що в цьому питанні Україна розраховує на підтримку міжнародних партнерів.

 

Також, Україна, як одна з держав-засновниць ООН, виступає за посилення ролі механізмів багатостороннього вирішення міжнародних проблем, і вважає ООН «критично важливою» у час послідовних спроб зруйнувати міжнародне право та принципи Статуту ООН.

 

Зазначено, що Україна підтримує зусилля генсекретаря ООН та бачення нового президента Генасамблеї Тіджані Мухаммад-Банде.

 

В МЗС також наголосили, що Україна готова брати активну участь у досягненні успіху «п`яти самітів людей планети», які ініціював генсек ООН та держави-члени організації. Йдеться про перший саміт щодо Цілей сталого розвитку та Кліматичний саміт ООН, які відбудуться у Нью-Йорку вже у вересні, а також зустрічі на найвищому рівні щодо охорони здоров`я, фінансування розвитку та викликів, які постають перед малими острівними державами.

 

Нагадаємо, 17 вересня (о 22:00 за київським часом) у Нью-Йорку розпочне роботу 74-та сесія Генасамблеї ООН.

 

16 вересня до порядку денного 74-ї сесії ГА ООН включили окремий пункт «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України».

схожі новини