Новини 2019-09-13 14:08

Польща назвала умови будівництва «меморіалу примирення» Зеленського

Ідеться про початок пошуків та ексгумації могил загиблих поляків та передачу костелів католицьким громадам.

Заступник глави польського Міністерства закордонних справ Марчин Пшидач прокоментував ідею президента Володимира Зеленського звести на україно-польському кордоні «меморіал примирення». Про це він 13 вересня повідомив в інтерв’ю Європейській правді.

 

«Спорудження меморіалу має стати фіналом масштабного процесу примирення наших народів, але ніяк не його початком. Примирення все ж таки важко ухвалити указом», - сказав Пшидач.

 

Він додав, що серед проблем, які спершу треба вирішити, є початок пошуків та ексгумації могил загиблих внаслідок Волинської трагедії та передача костелів в Україні католицьким громадам.

 

За словами Пшидача, оскільки пропозиція зведення меморіалу належить президенту України, «варто чекати деталей щодо місця та вигляду цього монумента саме від української сторони».

 

Нагадаємо, 31 серпня у Варшаві Зеленський запропонував польському президенту Анджею Дуді побудувати на кордоні двох країн «спільний меморіал примирення». Також Зеленський заявив про готовність скасувати мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи на польських похованнях в Україні.