Новини 2019-09-11 14:56

Сущенко повідомив, що у Росії його двічі намагалися схилити до "співпраці"

Вперше співробітник ФСБ запропонував Сущенку співпрацю зі слідством одразу у вечір затримання.

Російські силовики двічі вдавалися до психологічного тиску з метою схилити до співпраці українського журналіста Романа Сущенка, який 7 вересня повернувся в Україну в рамках обміну утримуваними особами. Про це журналіст заявив у середу, 11 вересня, на першій після визволення прес-сконференції, відповідаючи на запитання, чи були з боку ФСБ спроби вербування або психологічного тиску.

 

"Спроби такі були одразу у вечір затримання, десь після 20 години. Це був заступник першого відділу Слідчого управління ФСБ, підполковник на прізвище Свиноук. Він просто зайшов і запропонував співпрацю зі слідством. Це відбулося після того, як я познайомився з їхнім державним адвокатом, якого пропонують під час подібних випадків. І вона вже сказала мені, що термін за підозрою у скоєнні злочину, в якому мене підозрюють, передбачає до 20 років ув'язнення", - сказав Сущенко.

 

Він додав, що пізніше, коли аналізував ситуацію, дійшов висновку, що це був вдало спланований психологічний момент, оскільки після затримання він відчував шалений стрес.

 

"Я не погодився і сказав, що "я вас почув", і все. Після того спроб з боку спецслужб РФ не було. Єдине, що були пропозиції співпраці з боку оперативників пенітенціарної системи РФ, зокрема у слідчому ізоляторі "Матроська тиша", де я чекав етапування", - зазначив Сущенко.

 

Колишній бранець Кремля розповів, що "якісь лейтенанти" дали йому ручку, папір і сказали: "Пишіть згоду на співробітництво".

 

"Я кажу: я журналіст, статті - це мій фах, а такого штибу документи - це вже не моє... Тобто отаких два випадки було і все", - резюмував він.

 

Як повідомлялося, український журналіст Роман Сущенко, звільнений з російського полону 7 вересня, заявив, що має намір продовжити журналістську діяльність, а про політичну - не думав. 

 

Нагадаємо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

схожі новини