Новини 10:17

Трамп продовжив дію указу щодо санкцій за іноземне втручання у вибори

Декларація діятиме рік.

Президент США Дональд Трамп на рік продовжив дію національної надзвичайної декларації щодо іноземного втручання у вибори Сполучених Штатів. Про це йдеться в опублікованому на сайті Білого дому документі за 10 вересня.

 

Зазначено, що іноземні зусилля з втручання або підриву довіри до виборів продовжують «становити надзвичайну загрозу для національної безпеки і зовнішньої політики Сполучених Штатів».

 

Декларація, вперше оприлюднена у вересні минулого року, включає можливість проведення владою оцінки зовнішніх загроз для виборів і введення санкцій щодо осіб, що беруть участь в таких зусиллях.

 

Указ перераховує відомства, які зобов’язані будуть прийняти рішення, чи стався факт втручання у вибори. Це офіс директора національної розвідки, ЦРУ, агентство з нацбезпеки, департамент внутрішніх справ. Вони повинні повідомляти в офіс директора національної розвідки про факти втручання – спроби зламу «виборчої інфраструктури», зміни громадської думки за допомогою пропаганди в Інтернеті чи систематичних зливів секретної політичної інформації.

 

Нагадаємо, у травні у США офіційно закрили розслідування втручання РФ в американські вибори 2016 року.

схожі новини