Новини 2019-08-28 13:12

Лідери країн Південної Америки скликали зустріч через пожежі в Амазонії

У Болівії вже горить щонайменше 10 тисяч квадратних метрів лісу.

Президенти Перу Мартін Візкарра й Колумбії Іван Дюк скликали зустріч лідерів країн, які межують з Амазонським лісом, з приводу пожежі. Мова йде про Бразилію, Перу, Колумбію, Венесуелу, Еквадор, Болівію, Гайану та Суринам. Про це 27 серпня повідомило Euronews, посилаючись на спільну заяву президентів.

 

Зустріч відбудеться 6 вересня в колумбійському місті Летісія. Президенти збираються укласти пакт, який захищає Амазонський ліс, і спробувати знайти рішення щодо пожежі.

 

Зазначається, що в Болівії вже горить щонайменше 10 тисяч квадратних метрів лісу.

 

Нагадаємо, тропічні ліси Амазонки називають «легенями планеми». Вони виробляють близько 20% кисню у світі. З початку серпня ліс знищує пожежа. З кожним днем площа займання збільшується. Президент Бразилії Жаїр Болсонару віддав розпорядження військовим взяти участь у гасінні.

 

На саміті G7 у французькому місті Біарріц міжнародні лідери погодили виділити близько 20 млн євро на боротьбу з пожежею. Однак, Бразилія відмовилася від цієї фіндопомоги. Глава адміністрації бразильського президента Онікс Лорензоні порадив президенту Франції Емманюелю Макрону подбати про власні землі: «Макрон не може навіть уникнути ймовірної пожежі в церкві, яка є об'єктом всесвітньої спадщини. Чому він хоче вчити нашу країну?».

 

27 серпня Болсонару заявив, що обговорить допомогу G7, якщо французький лідер Еммануель Макрон вибачиться за образи на його адресу.