Новини 2019-08-27 18:11

Бразилія вирішила прийняти допомогу G7 тільки після вибачень Макрона

Французький президент нібито назвав бразильського президента брехуном у питанні екологічних зобов'язань.

Президент Бразилії Жаір Болсонару заявив, що обговорить допомогу G7 («Великої сімки») в боротьбі з пожежами в Амазонії, якщо французький лідер Еммануель Макрон вибачиться за образи на його адресу. Ідеться про фінансову допомогу в розмірі понад 20 млн доларів. Про це повідомило BFMTV.

 

За словами Болсонару, Макрон назвав його брехуном у питанні екологічних зобов'язань.

 

«Перш ніж ми почнемо говорити або приймати щось від Франції... він повинен відмовитися від цих слів, а потім ми зможемо говорити», – зазначив Болсонару.

 

Нагадаємо, лідери G7 погодили виділити понад 20 млн доларів на боротьбу з пожежами в лісах Амазонки. Водночас Бразилія відмовилася від цієї фіндопомоги. Глава адміністрації бразильського президента Онікс Лорензоні порадив Макрону подбати про власні землі: «Макрон не може навіть уникнути ймовірної пожежі в церкві, яка є об'єктом всесвітньої спадщини. Чому він хоче вчити нашу країну?».

 

Крім того, Макрон висварив Болсонару за його грубі коментарі щодо його дружини Бриджит у Facebook. У коментарі до відео про гасіння пожеж на Facebook-сторінці Болсонару один з користувачів опублікував фотографії двох президентів з їхніми дружинами. «Тепер ви розумієте, чому Макрон переслідує Болсонару?» – написано поруч із колажем, який порівнює 66-річну Бриджит Макрон і 37-річну Мішель Болсонару. На припущення коментатора про те, що ворожнеча була викликана «ревнощами з боку Макрона», Болсонару відповів: «Не принижуй цього хлопця. LOL».

схожі новини