Новини 14:31

Політв'язень Терновський відбув покарання в Росії і повернувся в Україну

Чоловік був засуджений до двох років і трьох місяців колонії за участь у забороненій у РФ організації «Правий сектор».

Український політв'язень Роман Терновський відбув незаконне покарання в російській колонії і повернувся в Україну. Про це повідомило «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» у Facebook.

 

«Романа Терновського звільнили у зв'язку з закінченням незаконного строку ув'язнення. Зараз Роман вже в Україні, у жахливому стані прямує додому у Харківську область. Чоловік взагалі не має грошей та будь-яких інших ресурсів», – йдеться в повідомленні.

 

У 2017 році Слідчий комітет Росії звинуватив Терновського в "участі в публічних акціях, спрямованих проти інтересів РФ" та у виготовленні й розповсюдженні  атрибутики з символікою "Правого сектора".

 

У лютому 2016-го Терновський брав участь в акції за блокаду вантажних машин з РФ. У квітні того ж року в Харкові Терновський разом із однодумцями блокували з'їзд організації «Український вибір». 9 травня 2016-го він, за його словами, брав участь в бійці з представниками МВС України. У червні 2016-го Терновський був одним з демонстрантів, які пройшли Харковом із манекеном Путіна в труні.

 

Первомайський райсуд Ростова-на-Дону засудив Терновського до 2 років і 3 місяців колонії загального режиму.

 

У 2017 році у «Правому секторі» заявили, що Терновський вже давно не є членом організації.

 

Нагадаємо, п'ятьох громадян України, незаконно засуджених в Російській Федерації і доставлених до московського слідчого ізолятора (СІЗО) "Лефортово", може бути видано на батьківщину для відбування покарання. Йдеться про Володимира Балуха, Павла Гриба, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка.

схожі новини