Новини 2019-08-14 19:24

У САП оскаржили запобіжні заходи підозрюваних у справі "Роттердам+"

Апеляційна скарга про обрання запобіжного заходу була подана щодо колишнього начальника управління енергоринку НКРЭКУ Тараса Ревенко і чинного директора ДП "Оператор ринку" Володимира Євдокимова.

Прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) було подано апеляційні скарги на рішення Солом'янського районного суду про обрання запобіжного заходу підозрюваним у справі "Роттердам+". Про це повідомляє пресс-служба САП.

 

Повідомляється, що  апеляційна скарга про обрання запобіжного заходу була подана щодо колишнього начальника управління енергоринку НКРЭКУ Тараса Ревенко і чинного директора ДП "Оператор ринку" Володимира Євдокимова, який у період введення "Роттердам+" був членом НКРЭКУ.

 

Зокрема, директору держпідприємства суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення майже 2 млн гривень застави. До іншого підозрюваного суд застосував запобіжний захід у вигляді застави в розмірі майже 2 млн гривень з покладанням певних процесуальних обов'язків.

 

"Не погоджуючись з зазначеними рішеннями суду, прокурорами САП оскаржено обрані запобіжного заходу до суду апеляційної інстанції. В апеляційних скаргах прокурори відзначають необхідність обрання запобіжного заходу у відповідності з роллю кожного у вчиненні вказаного злочину, а також розміру завданої шкоди, а саме екс-начальника управління енергоринку НКРЭКУ у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 5 млн гривень і діючому директору ДП "Оператор ринку" - утримання під вартою з 50 млн гривень застави", - йдеться в повідомленні.

 

Раніше Солом'янський суд Києва дозволив вийти з-під варти під заставу 2 млн грн ще одному підозрюваному у "Роттердамі+" екс-члену НКРКЕП Володимиру Євдокімову.

 

Нагадаємо, 8 серпня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+", про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

 

Директор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що фігурантів справи "Роттердам+" можуть оголосити в розшук.