Новини 2019-07-31 11:56

"Нафтогаз" оцінив збитки за активи в окупованому Криму на 5,2 млрд доларів

Очікується, що трибунал винесе рішення про компенсацію збитків не раніше кінця 2020 року.

НАК "Нафтогаз України" наприкінці червня подав у трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі позовну заяву про розмір компенсації збитків, завданих експропріацією активів групи "Нафтогаз" в окупованому Криму. Про це у середу, 31 липня, повідомляє прес-служба НАК.

 

Так, група "Нафтогаз" просить суд зобов'язати Російську Федерацію виплатити на користь позивачів 5,2 млрд доларів. Очікується, що трибунал винесе рішення про компенсацію збитків не раніше кінця 2020 року.

 

Раніше суд визнав, що РФ порушила низку положень Угоди про захист інвестицій, экспроприировав активи групи Нафтогаз в Криму. Оскільки суд вирішив розділити виробництво на дві стадії, питання визначення компенсації збитків буде розглядатися на другий з них.

 

Як повідомлялося, Третейський суд в Гаазі визнав, що Росія порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи НАК "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств в Криму.

 

Нагадаємо, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.

схожі новини