Новини 2019-06-14 15:56

Верховний суд зобов'язав "ПриватБанк" виплатити 25 млн грн Коломойському

"ПриватБанк" намагався визнати стягнення незаконним.

Верховний суд України відмовився задовольнити скаргу "ПриватБанка" і визнав законним стягнення з банку на користь колишніх співвласників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова 25 млн гривень.

 

Як повідомляється, 25 млн гривень у свій час компанія колишніх власників "Приватбанку" "Акватера" заплатила Нацбанку України в рахунок погашення заборгованості банку за кредитом рефінансування. Компанія "Акватера" була однією з компанії-поручителів за кредитами "Приватбанку" до його націоналізації.

 

"ПриватБанк" в суді намагався визнати стягнення на користь компанії "Акватера" 25 млн гривень незаконним, однак Верховний суд України дане рішення не підтримав.

 

Нагадаємо, 18 квітня, Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення «Приватбанку» з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства.

 

Петро Порошенко заявив, що рішення суду щодо Приватбанку загрожує Україні багатомільярдними збитками і дефолтом.

 

Представник прес-служби банку Інна Музичук повідомила, що визнання процедури націоналізації Приватбанку незаконною поки ніяк не вплине на його роботу.

 

У посольстві США нагадали, що у 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Нацбанку  націоналізувати Приватбанк на вимогу колишніх власників як "єдиний ефективний метод захисту вкладників банку – українського народу та бізнесу – і стабільності фінансової системи".

 

У посольстві назвали важливим те, що українська влада продовжує свої зусилля щодо відшкодування збитків від колишніх власників та пов’язаних сторін збанкрутілих банків. Міжнародні партнери України будуть уважно стежити за розвитком подій у цій сфері.

 

Також на судове рішення щодо Приватбанку відреагували в Євросоюзі.