Новини 17:00

"Вірять, що Україна їх витягне". Геращенко отримала листи від полонених у РФ моряків

Перша віце-спікер закликала всіх небайдужих писати листи полоненим українцям.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко отримала листи від військовополонених моряків, яких незаконно утримує Російська Федерація. Про це вона у четвер, 13 червня, повідомила у Facebook.

 

“Отримала листи від військовополонених моряків, незаконно утримуваних РФ в “Лефортово”. Від капітана Дениса Гриценка, його колег Богдана Головаша, Юрія Без’язичного, Віктора Беспальченка. Листи морякам я написала ще в грудні 2018, наскільки розумію з відповідей, тюремна цензура передала їм їх тільки наприкінці березня... Мені їх відповіді також йшли 2 місяці — з квітня”, — зазначила Геращенко.

 

 

 

Вона також розповіла, що моряки дякують українцям за підтримку, але переживають за свої родини, яким зараз найважче, і просять підтримувати їхніх рідних.

 

“Хлопці пишуть, що листи українців допомагають їм тримати бойовий дух. Що у вільний час багато читають і вчать іноземні мови. Що дуже сумують за рідними, за морем і хвилями, й вірять, що Україна їх витягне”, - зазначила перша віце-спікер.


Крім того, Геращенко закликала всіх небайдужих писати листи полоненим морякам на адресу: 111020 Россия, Москва ул Лефортовский вал, дом 5.ФКУ СИЗО - 2 УФСИН.

 

Як повідомлялося, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в України Фіона Фрейзер зявила, що Росія повинна виконати рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права і негайно звільнити 24 захоплених поблизу Керченської протоки моряків і 3 кораблі.

 

Нагадаємо, 25 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.