Новини 11:00

Лідери ЄС оголосять про невизнання паспортів РФ для українців - ЗМІ

Крім того, глави урядів ЄС закличуть Кремль звільнити полонених українських моряків.

Лідери Європейського Союзу на саміті 20-21 червня запланували ухвалити рішення про невизнання паспортів, які Росія незаконно видає громадянам України. Про це повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк у Twitter.

 

За його словами, у проекті рішення за підсумками саміту буде чимало згадок про Росію.

 

Зокрема,  лідери ЄС заявлять про невизнання "паспортизації" РФ українців та закличуть до відновлення переговорних зусиль з метою реалізації Мінських угод.

 

 

 

 

Крім того, глави урядів ЄС закличуть Кремль звільнити полонених українських моряків, захоплених в районі Керченської протоки.

 

Нагадаємо,24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Екс-президент Петро Порошенко закликав міжнародних партнерів жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій у зв'язку з указом президента РФ Владіміра Путіна. Крім того глава держави доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

 

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що указом про спрощену процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік" призеднт Росії Владімір Путін впроваджує в Україні методи, застосовані в грузинських Абхазії і Південній Осетії.

 

Водночас глава МЗС України Павло Клімкін назвав указ президента Росії Владіміра Путіна продовженням агресії і втручанням у внутрішні справи України.

схожі новини