Новини 10:41

Зустріч Дуди і Трампа. США вирішили розмістити в Польщі ескадрилью безпілотників

Крім того, сторони домовилися про будівництво військового аеродрому.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп і польський президент Анджей Дуда підписали спільну декларацію про оборонну співпрацю, згідно з якою Вашингтон розмістить на території Польщі ескадрилью розвідувальних безпілотників MQ-9. Про це йдеться на сайті Білого дому.

 

"Створення ескадрильї розвідки, спостереження і рекогностування ВПС США MQ-9 в Польщі. Сполучені Штати мають намір обмінюватися інформацією, отриманою в результаті операцій цієї ескадрильї, в разі необхідності, на підтримку наших оборонних цілей", - йдеться в декларації.


Крім того, сторони домовилися про будівництво військового аеродрому "з метою підготовки чи на випадок непередбачених обставин".

 

Водночас планується створення в районі "групи підтримки поточних і майбутніх сил Сполучених Штатів у Польщі", розгортання штабу дивізії США, підрозділів сил спецоперацій США "для підтримки повітряних, наземних і морських операцій".

 

Своєю чергою, Варшава зобов'язується створити інфраструктуру для "забезпечення присутності бойової групи бронетанкової бригади, бригади бойової авіації та батальйону підтримки бойового забезпечення".

 

Також Вашингтон і Варшава планують "створення і спільне використання" Центру бойової підготовки в Дравсько-Поморському й інших місцях країни.

 

Нагадаємо, 12 червня Трамп і Дуда підписали нову оборонну угоду, за якою ще 1000 американських військових розмістять у Польщі на ротаційній основі.  За словами Трампа, Варшава нестиме витрати за додаткове розгортання американських військ і зауважив, що не буде змінювати загальну кількість американських військ, які розміщені по всій Європі. 

схожі новини