Новини 2019-06-10 11:53

У Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти РФ

Зазначається, що слухання мають попередній характер.

У Постійній палаті третейського суду в Гаазі у понеділок, 10 червня, розпочалися попередні слухання стосовно позову України про порушення Росією Конвенції ООН з морського права.

 

Зокрема, українська сторона просить міжнародний арбітраж припинити порушення РФ Конвенції ООН з морського права, підтвердити права України у Чорному і Азовському морях та в Керченській протоці, зобов'язати Москву поважати суверенні права України в її водах, припинити крадіжку українських природних ресурсів, а також виплатити компенсацію за завдану шкоду.

 

Водночас нинішні слухання мають попередній характер. Підставою для цього обговорення є заперечення Росії стосовно юрисдикції Гаазького арбітражу в цій справі.

 

Так, слухання відбудуться у два раунди. 10 червня перші усні аргументи висловить Росія, 11 червня - Україна. Друга можливість для висловлення аргументів у сторін буде 13 й 14 червня відповідно.

 

Наголошується, що судову коллегію у справі в ППТС, яка складаєтсья з п'яти осіб, очолює корейський суддя Пек Чин Хюн, який головував і на засіданнях трибуналу в Гамбурзі. Суддя Володимир Голіцин був призначений Російською Федерацією, а професор Воґан Лоу з Британії - Україною.

 

Своєю чергою, аргументи України на слуханнях представить заступницк глави МВС України Олена Зеркаль. Від Росії з аргументами виступатимуть посол з особливих доручень МЗС РФ Дмітрій Лобач і керівник правового департаменту МЗС РФ Роман Колодкін.

 

Як повідомлялося, 25 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція.

схожі новини