Новини 14:35

Україна представила остаточні клопотання в Гаагському суді

Заступник глави МВС Олена Зеркель виступила під час відкритого слухання у Гаазі.

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль заявила, що Україна просить Гаазький суд відхилити попередні заперечення Росії щодо наявності в суду юрисдикції щодо позову України. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час відкритого слухання у Гаазі.

 

Зокрема, Зеркаль просить суд винести рішення та оголосити, що відповідно до положень частини 9 Статті 79 Регламенту Суду заперечення, подані РФ не мають виключно попереднього характеру. 

 

"Україна звернулась до цього Суду як в останню інстанцію. Росія може почувати себе уповноваженою цькувати своїх сусідів та сіяти нестабільність у світі. Проте ми не повинні мовчати, коли Росія порушує міжнародні договори. Ми не повинні піддаватись їхнім маніпуляціям", - наголошується у повідомленні.

 

Як повідомлялося, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, представляючи позицію України у Міжнародному суді ООН, заявила, що Російська Федерація як держава-окупант Кримського півострова застосовує практику колективного покарання цілих етнічних груп. Йдеться про численні порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації. 

 

у Гаазі у понеділок, 3 червня, почалися слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикція) у справі про застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Зауважимо, Міжнародний суд ООН у вівторок, 4 червня, оприлюднив український меморандум, який документально підтверджує порушення Російською Федерацією Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

схожі новини