Новини 19:09

Текст законопроекту Зеленського про незаконне збагачення оприлюднено на сайті ВРУ

Мова йде про проект закону №10358.

У Верховній раді  з'явився законопроект №10358 про відповідальність за незаконне збагачення "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів". Про це йдеться на сайті парламенту.

 

Зокрема, пропонується доповнити Кримінальний кодекс України положеннями, що встановлюють кримінальну відповідальність за набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи.

 

Крім того, передбачається на законодавчому рівні вирішити питання щодо забезпечення належного функціонування інституту стягнення необґрунтованих активів  осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. У зв’язку з цим планується запровадження у Цивільному кодексі України окрему підставу припинення права власності, визначення видів активів, які можуть визнаватися необґрунтованими, та межу вартості таких активів (вартість, яка у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб). 

 

Нагадаємо, 29 травня Зеленський подав до Верховної Ради законопроект про імпічмент як про окрему процедуру. 

схожі новини