Новини 2019-05-30 19:21

ЄС очікує від Росії невідкладного звільнення українських моряків

У представництві нагадали про рішення Міжнародного морського трибуналу про негайне звільнення моряків.

Європейський Союз очікує, що Росія невідкладно звільнить 24-ої українських військовополонених моряків. Про це у четвер, 30 травня, повідомляє прес-служба постійного представництва ЄС при ОБСЄ у Twitter.

 

У представництві нагадали про рішення Міжнародного морського трибуналу про негайне звільнення моряків.

 

"ЄС очікує, що Росія без затримки виконає наказ Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня стосовно інциденту, який стався поблизу Керченської протоки 25 листопада 2018 року, та звільнить затриманих українських військовослужбовців і судна безумовно і без зволікань", - йдеться у повідомленні.

 

Як повідомлялося, офіційний Берлін уважає, що Москва повинна виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права та відпустити 24 українських моряків, але кроків, спрямованих на примус до виконання рішення Трибуналу, поки не планує.

 

Крім того, спецпредставник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки по Україні Курт Волкер заявив, що Вашингтон повністю підтримує рішення Трибуналу ООН в Гамбурзі щодо вимоги до Росії звільнити українських моряків. 

 

Нагадаємо, 25 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Зазначимо, Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція.

схожі новини