Новини 16:21

Польща викликала посла РФ через інформаційні дошки про Смоленську катастрофу

Зміст викладеного на дошках не було узгоджено з польською стороною.

Польща заявила, що очікує від Росії роз'яснень і усунення інформаційних дощок, встановлених біля місця катастрофи польського урядового літака в Смоленську. Про це повідомляє RMF24.

 

Зокрема, до польського МЗС викликали посла РФ Сєргєя Андреєва. Держсекретар Мартін Пшидач доніс йому позицію польської держави.

 

Так, він зазначив, що зміст викладеного на дошках і саме їх встановлення не було узгоджене з польською стороною.  

 

«Польське МЗС розраховує в цьому питанні на пояснення з боку Росії  і усунення цих дощок та негайне впровадження в життя польсько-російських домовленостей, що стосуються виготовлення пам'ятника жертвам на місці катастрофи", - наголосили в МЗС Польщі.

 

Додається, що інформаційні дошки про Смоленську катастрофу з’явилися у Смоленську 27 травня. Вони представляють російську версію катастрофи і розміщені на території російського "Фонду сприяння примиренню народів, що беруть участь у військових конфліктах".  

 

Як повідомлялося, 16 липня в Польщі повідомили, що Росія перешкоджає розслідуванню обставин Смоленської катастрофи, унаслідок якої загинув президент Польщі Лех Качинський. Однак 31 липня стало відомо, що прокурорам Польщі дозволили приїхати на місце Смоленської катастрофи. 4 вересня голова підкомісії з розслідування смоленської авіакатастрофи Антоні Мацєревич повідомив, що Росія могла підробити бортові самописці польського літака Ту-154М, який розбився під Смоленськом у квітні 2010 року, унаслідок чого загинув польський президент Лех Качинський.

 

Нагадаємо,  11 квітня в Польщі повідомили, що літак Ту-154М, який розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року із президентом Польщі Лехом Качинським на борту, був знищений унаслідок щонайменше двох вибухів. 

 

10 квітня голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що причиною загибелі членів делегації на чолі з колишнім президентом Лєхом Качинським став вибух на борту літака Ту-154М. 

 

9 квітня речниця Національної прокуратури Польща Єва Бялик заявила, що під час проведення ексгумації та судмедекспертизи тіл 77 жертв Смоленської катастрофи виявили 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших жертв.  Зазначається, що було виявлено підміну двох тіл. Так, у гробах виявлено багато сторонніх предметів: гумові рукавички, пакети, пляшки, флакони дезінфікуючих речовин та інші речі. Зокрема, у 90% випадків документація з проведення судмедекспертиз жертв в РФ містить явні помилки. Загалом у дослідженні було розглянуто понад 800 зразків, зібраних під час аутопсії, проведеної в Москві. Польські експерти, які проводили ексгумацію 77 тіл загиблих, підготували генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. Лабораторії в Великій Британії, Італії та Північній Ірландії повинні провести фізико-хімічні експертизи на наявність слідів вибухових матеріалів.

 

Додамо, що літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

схожі новини