Новини 2019-05-29 17:15

Берлін закликав Росію виконати рішення Трибуналу ООН щодо українських моряків

Водночас кроків, спрямованих на примус до виконання рішення Трибуналу, Німеччина поки не планує.

Офіційний Берлін вважає, що Москва повинна виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права та відпустити 24 українських моряків, але кроків, спрямованих на примус до виконання рішення Трибуналу, поки не планує. Про це у середу, 29 травня, сказала на брифінгу в Берліні офіційний представник МЗС ФРН Марія Адебар.

 

"Ми зверталися і знову звертаємося до Росії (з вимогою — ред.) виконати вирок. Наша позиція російській стороні відома. На всіх зустрічах ми чітко про це заявляємо", - сказала Адебар.

 

Водночас вона зазначила, що спеціальних зустрічей, зокрема, з російськими дипломатами, щодо цього питання не було.

 

Як повідомлялося, спецпредставник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки по Україні Курт Волкер заявив, що Вашингтон повністю підтримує рішення Трибуналу ООН в Гамбурзі щодо вимоги до Росії звільнити українських моряків. 

 

25 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція.

 

схожі новини