Новини 17:41

США підтримали рішення Трибуналу ООН щодо українських моряків - Волкер

Спецпредставник Держдепу США заявив, що Росія повинна звільнити українців.

Спецпредставник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки по Україні Курт Волкер заявив, що Вашингтон повністю підтримує рішення Трибуналу ООН в Гамбурзі щодо вимоги до Росії звільнити українських моряків. Про це повідомляє «Європейська правда».

 

"Ми повністю підтримуємо рішення суду. Росія не має правових підстав продовжувати утримувати моряків. На них незаконно напали у міжнародних водах та незаконно перевезли до Росії. Вони повинні вважатися членами іноземних урядових військ. Немає підстав утримувати їх у Росії. Вони повинні бути негайно звільнені", - зауважив він.  

 

Водночас Волекр наголосив, що РФ дала зрозуміти, що вона не має наміру звільняти моряків. "Але наша позиція дуже чітка: вони повинні це зробити", - підкреслив спецпредставник США.

 

Нагадаємо, 27 травня Московський міський суд відхилив апеляційні скарги адвокатів п'ятої та шостої четвірок військовополонених українських моряків щодо продовження їм терміну тримання під вартою до 24 липня.  

 

25 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція

 

схожі новини