Новини 10:44

"Вишки Бойка". Суд скасував арешт майна Мельника

Арешт наклали в серпні 2/18 року по справі заволодіння коштами "Нафтогаз України" в сумі 1,7 млрд грн

Печерський районний суд міста Києва скасував арешт майна латвійського мільйонера Василя Мельника у справі про так званих "вишки Бойка". Про це повідомляє рішення суду.

 

Арешт наклали в серпні 2018 року по справі про заволодіння коштами "Нафтогаз України" в сумі 1,7 млрд грн.

 

Адвокат подав клопотання про скасування арешту. Він переконував суд, що повідомлення про підозру Василю Мельнику здійснено з недодержанням вимог КПК, тому його клієнт не отримав статус підозрюваного, а розслідування триває невиправдано довго.

 

Суд встановив, що єдиною підставою для накладення арешту була можливість застосування до Мельника додаткового покарання у вигляді конфіскації майна. Суд зазначив, що неодноразово зобов'язав Генеральну прокуратуру надати матеріали про вручення повідомлення про підозру Мельнику, дотримання порядку вручення повідомлення про підозру і обгрунтованість висунутої підозри, але вимога не виконали і не надали матеріалів. 26 квітня цього року представник прокуратури в суд взагалі не з'явився, передавши письмові заперечення про скасування арешту.

 

Таким чином, суд зробив висновок, що доводи захисника, що Василь Мельник не отримав статус підозрюваного, а не спростовані, тому обставини, які б обумовлювали арешт його майна відсутні.

 

За версією слідства, у березні-вересні 2010 року учасники злочинної організації спланували закупівлю двох самопідйомних плавучих бурових установок не безпосередньо у виробника, а через підконтрольні фіктивні підприємства Highway Investment Processing LLP і Rigas Kugu Buvetava за явно завищеними цінами і заволоділи державними коштами в сумі понад 400 млн доларів.

 

Історію з їх придбанням назвали "вишками Бойка" на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка, який зараз є одним з лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя".

 

Як повідомлялося, 9 жовтня 2015 року Міністерство внутрішніх справ оголосило в розшук Олександра та Сергія Кацуб, які у різний час перебували на посаді заступника голови НАК "Нафтогаз України".

 

Динник був оголошений у розшук восени 2014. Йому інкримінували скоєння злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). За даними ЗМІ, гроші для акцій протесту "Руху нових сил" Міхаіла Саакашвілі олігарх часів Януковича Олександр Курченко передавав через свого соратника, екс-голову правління "Брокбізнесбанку" Олександра Динника, який також переховується в Російській Федерації.  

 

Нагадаємо,  ГПУ не встановила причетність лідера парламентської фракції "Опозиційний блок", екс-міністра енергетики Юрія Бойка до схем розкрадання коштів на закупівлі бурових установок для "Чорноморнафтогазу". 

 

23 грудня 2015 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт так званих "вишок Бойка", а 5 січня Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" та "Україна", які належать експропрійованому Російською Федерацією (РФ) державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз".

 

Як відомо, 2011 року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.

схожі новини