Новини 16:39

В ЄС прокоментували рішення Зеленського розпустити Раду

Зазначається, що для офіційного оформлення цього рішення необхідні подальші кроки.

В Європейському Союзі висловили сподівання, що розпуск Верховної ради буде здійснено відповідно до закону, а дострокові вибори будуть вільними, справедливими та такими, що заслуговують на довіру. Про це заявили у представництві ЄС, передає "Європейська правда".

 

"Президент Зеленський під час свого виступу на інавгурації закликав до розпуску Ради. Для офіційного оформлення цього рішення необхідні подальші кроки" - йдеться у коментарі.

 

Зокрема, Брюссель нагадав, що "вільні, справедливі і такі, що заслуговують довіри вибори є одним із наріжних каменів демократії, яка, в свою чергу, лежить в основі Угоди про асоціацію Україна-ЄС".

 

"Важливо зберегти динаміку реформ і забезпечити їх стійкість і в цьому виборчому році. Розраховуємо продовжити спільну роботу з Україною щодо реалізації Угоди про асоціацію" - додали у ЄС.

 

Нагадаємо, 20 травня президент Володимир Зеленський після інавгурації у залі парламенту анонсував розпуск Верховної Ради восьмого складу і дострокові парламентські вибори. Також Зеленський заявив, що у Ради тепер є два місяці. Водночас президент запропонував ВР скасувати депімунітет, прийняти виборчий кодекс, відкриті списки і закон про незаконне збагачення. Крім того, Зеленський запропонував звільнитися Кабінету міністрів. 

схожі новини