Новини 18:53

Порошенко звернувся до українців із прощальним словом

Зокрема, глава держави побажав Володимиру Зеленському успішного президентства.

Президент України Петро Порошенко звернувся до українців і подякував за п'ять років президенства. Про це у неділю, 19 травня, йдеться у зверненні глави держави, опублікованому на офіційному сайті президента.

 

Зокрема, Порошенко зазначив, що Україні вдалося зберегти демократію навіть в умовах російської агресії.

 

"Перш за все хотів би подякувати великому українському народу за велику честь працювати протягом п’яти років на чолі великої країни.  Країни, яка вразила увесь світ силою національного духу, вразила гідністю, вразила стійкістю та свободолюбством", - зазначив Порошенко.

 

Він наголосив, що "сьогодні Україна у кращому стані, ніж п’ять років тому, і про це свідчать основні статистичні показники.

 

"Добитися цього вдалося лише спільними зусиллями, завдяки підтримці активної частини суспільства і розумінню більшості.  Україну ми зберегли, "Новоросію" – поховали", - додав він.  

 

Порошенко нагадав про здобутки і перепросив "за болісні реформи".

 

"Для кого реформи виявилися особливо болісними; хто за ці роки, зустрівшись з неправдою, не знайшов справедливості. Вже пояснював: навіть якщо й вірити в те, що президент може все, він не може все одразу", - зазначив він.

 

Окрім того, він побажав Володимиру Зеленському успішного президентства.

 

"Ще місяць тому ми були затятими опонентами на виборах. Але вже завтра, так сталося, він буде президентом моєї рідної країни. Країни, яку люблю і в чиє європейське майбутнє непохитно вірю. То ж хай Господь Україну береже, а її новому очільнику – допомагає в роботі", - зазначив Порошенко.

 

Президент додав, що стратегічна мета, яку він проголосив під час передвиборчої кампанії, залишається в силі.

 

"До 2023 року подати заявку на членство в Європейському союзі та отримати План дій щодо членства в НАТО.  Лише це гарантує незалежність країни та безпеку кожного з нас. Досягнення такої мети - завдання кожного відповідального громадянина. Моє - в тому числі",- резюмував Порошенко.

 

Нагадаємо, 16 травня Верховна Рада України розглянула проекти постанов щодо визначення дати проведення урочистого засідання з нагоди складення присяги українському народові новообраним президентом Володимиром Зеленським, призначивши дату інавгурації на 20 травня

 

Раніше новообраний президент України Володимир Зеленський закликав Верховну Раду призначити дату інавгурації на 19 травня.

 

Другий тур виборів президента України відбувся 21 квітня. 30 квітня ЦВКоголосила офіційні результати виборів президента. За Володимира Зеленського   проголосували  73,22% виборців, Пера Порошенка підтримали  – 24,45%.

 

У п’ятницю, 3 травня, остаточні результати виборів були опубліковані в офіційних виданнях Верховної Ради "Голос України" та Кабінету Міністрів "Урядовий кур’єр". Згідно з українським законодавством, інавгурація президента має відбутися протягом 30 днів після оприлюднення в друкованих виданнях. 

схожі новини