Новини 13:39

Україна наполягатиме, щоб новий механізм санкцій у Раді Європи не замінив чинний, який зупиняє РФ - Кислиця

Заступник глави МЗС виступив на засіданні КМРЄ у Гельсінкі.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця заявив, що Київ наполягатиме, щоб додатковий механізм санкцій, який повинні розробити національні делегації, був доповнюючим, а не замінював чинний, який наразі зупиняє делегацію Росії від участі в роботі Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час виступу на засіданні КМРЄ у Гельсінкі.

 

"Те, що відбувається сьогодні - результат систематичного процесу відходу від усталених стандартів Ради Європи задля поточних політичних цілей. В розпал жорстокої чеченської війни Росію запросили приєднатись до Ради Європи. Швидко забулись десятки тисяч загиблих – своїх російських громадян – і дощенту розбомблені міста та села. Тоді Росія по суті отримала карт- бланш на свою злочинну політику як додаток до запрошення до Ради Європи...Від січня 2015 року, коли всі терміни дії санкцій проти Російської Федерації в ПАРЄ закінчилися, і дотепер Росія на власний розсуд відмовляється повертатися до Асамблеї. Усі ці роки Росія вдається до фінансового шантажу організації. Схоже, ця тактика є ефективною, як дехто в Москві інтерпретує сьогоднішні рішення", - зауважив Кислиця.

 

 

Крім того, він висловив сподівання, що через рік на міністерському засіданні у Грузії, РЄ зможе "по-справжньому відзначити перемогу демократії і цінностей".

 

Нагадаємо, 17 травня понад 30 міністрів закордонних справ країн-членів Ради Європи на засіданні у Гельсінкі ухвалили рішення, в якому відкривається шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.

схожі новини