Новини 16:17

У Парижі відкрилася виставка художніх робіт політв'язня Сущенка

Виставка складається зі збільшених фотокопій малюнків Романа, створених в ув’язненні у Російській Федерації.

У культурно-інформаційному центрі посольства України у Парижі відкрилася виставка малюнків політв’язня Кремля, українського журналіста Романа Сущенка. Про це 16 лютого повідомляє Укрінформ.

 

Виставка демонструє підтримку кремлівському бранцю, наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Олег Шамшур. Серед присутніх на заході було багато тих, хто знав його як високопрофесійного журналіста, коли він працював власним кореспондентом Укрінформу у Франції.

 

 

"Ми знаємо Романа як високопрофесійного журналіста. Але сьогодні ми визнали Романа Сущенка як художника. Для нас це не лише виставка. Це можливість висловити нашу солідарність Роману. Адже він ув'язнений у російському "ГУЛАГу" за фальсифікованими, поза справедливим судочинством, обвинуваченнями. Умови його тримання є дуже важкими. Але Роман мужньо тримається в таких умовах", - сказав Олег Шамшур.

 

Дружина Сущенка Анжела розповіла, що у своїх роботах з неволі Роман хотів передати всі свої відчуття жаги до життя попри умови, в яких перебуває.

 

"Він не втрачає надії і дуже чекає на повернення додому", - додала вона. За її словами, чоловік завжди захоплювався живописом, малюванням, і навіть привіз у відрядження до Франції мольберт. Анжела Сущенко зазначила, що перший малюнок, який Роман створив у 2017 році у СІЗО "Лефортово", - був пейзаж його улюбленого Парижа.

 

 

Виставка складається зі збільшених фотокопій малюнків Романа, створених в ув’язненні за допомогою доступних матеріалів - кулькової ручки, бурякового соку, лушпиння цибулі, чаю, кетчупу, прального порошку. За словами друга Романа кореспондента "Новой газеты" у Парижі Юрія Сафронова, для нього став справжнім відкриттям цей вимір таланту українського журналіста.

 

Як повідомляли, 11 лютого виставка малюнків незаконно ув'язненого у Російській Федерації українського журналіста  Романа Сущенка відкрилася у Варшаві.

 

 

схожі новини