Новини 2019-02-20 16:12

Путін буде і далі дестабілізувати Україну та перешкоджати її вступу до ЄС та НАТО - Кваснєвський

За його словами, справа йде "до довгострокового конфлікту", а Захід може лише "підтримувати санкції і бути в діалозі з Росією, шукати рішення".
Екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає, що президент Росії Володимир Путін буде і далі дестабілізувати Україну, перешкоджаючи її вступу до ЄС та НАТО. Про це він розповів інтерв'ю для Liga.net.

 

Відповідаючи на ремарку про те, що переговори про конфлікт в Україні зайшли в глухий кут, Кваснєвський відповів, що "все, що потрібно зробити, має розпочатися в Кремлі".

 

"Мене турбує, що путінська Росія – хороший фахівець із заморожених конфліктів. Пам'ятаєте, що трапилося в Нагірному Карабасі, Придністров'ї, Грузії і тепер в Україні. Для них це не проблема, а навпаки. Вони будують на цьому політику", – заявив він.

 

На думку Кваснєвського, за рік після виборів Путін нічого не запропонував росіянам в економіці, а в його близькому оточенні "забагато силовиків", які "стимулюють військові настрої в суспільстві".

 

"Україна в цьому плані є їхньою головною метою. Путіну потрібна ваша країна, щоб створити велику Росію. Це нікуди не поділося", – сказав колишній президент Польщі.

 

"Я з ним говорив багато разів до 2005 року. У нього дві стратегічні цілі в житті: Росія – великий гравець на світовій арені. Це йому вже вдалося. А друга – Росія в статусі збирача колишніх країн СРСР", – заявив Кваснєвський.

 

"Він (Путін) розуміє, що Прибалтики йому не бачити, але за Україну він ще готовий боротися. Тому не варто чекати змін його політики щодо України", – вважає він.

 

"Так, справа йде "до довгострокового конфлікту", а Захід може лише "підтримувати санкції і бути в діалозі з Росією, шукати рішення". Рішень немає. Політика РФ буде постійно спрямована на дестабілізацію України, піддіваючи цим Захід. Через війну на Донбасі, Брюссель і Вашингтон не наважиться на найголовніші для вас питання – вступ до НАТО та ЄС", – додав Кваснєвський.

 

"Росія не готова робити нічого назустріч миру, а у Заходу немає більше ніякої можливості впливати на Кремль, крім як продовжувати санкції і, можливо, розширити їх із часом", – вважає він.

 

Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до Конституції України щодо інтеграції України в Європейський союз та НАТО. Своєю чергою, Організація Північноатлантичного договору відреагувала на рішення українського парламенту, наголосивши, що визнає прагнення України приєднатися до Альянсу.