Новини 19:58

РФ не дає сигналів щодо повернення до ракетного договору - Столтенберг

Генсек НАТО зустрівся з главою МЗС РФ Сєргеєм Лавровим.

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Росія не дає нових сигналів щодо своїх намірів повернутися до виконання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності(ДРСМД). Про це повідомила журналістка Тері Шульц у Twitter.

 

Зокрема, дана заява прозвучала після зустрічі з главою МЗС РФ Сєргеєм Лавровим у рамках Мюнхенської конференції з безпеки.

 

"Ми розпочали планування і підготовку до світу без договору. Ми не можемо бути наївними", - наголосив генсек.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 

схожі новини