Новини 17:06

НАБУ і САП ще в грудні відмовили в порушенні провадження проти Тимошенко – Холодницький

Крім того, Холодницький додав, що до САП не надійшло від Генпрокуратури заяви ЦПК про злочин Тимошенко.

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура відмовили в порушенні провадження проти народного депутата Юлії Тимошенко за зверненням про можливе незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації ще в грудні. Про це повідомив керівник САП Назар Холодницький.

 

"Центр протидії корупції" у грудні минулого року звернувся спочатку в НАБУ, потім у САП з точно такою самою заявою, аналогічною слово в слово, тільки у шапці йшлося "Холодницькому" замість "Луценка". І їм відмовили в реєстрації у ЄРДР, оскільки недостатньо даних для початку провадження", – заявив він.

 

За його словами, представники ЦПК оскаржили відмову в порушенні кримінальної справи у суді, який зрештою встановив законність дій НАБУ і САП.

 

"Суд встановив законність наших дій у невнесенні в ЄРДР. Тепер вони вирішили, що Луценко старший навіть за суд і може розпочати провадження. Таке враження, що йдуть маніпуляції перед виборами", – зазначив керівник САП.

 

Також він повідомив, що станом на 15 годину п'ятниці до САП не надійшло від Генпрокуратури заяви ЦПК про злочин Тимошенко.

 

"Сьогоднішню пошту я розписав, і там ніякого звернення не було. Почекаємо, може, буде у понеділок чи вівторок", – додав Холодницький.

 

Крім того, він підкреслив, що САП не буде інструментом у політичній боротьбі.

 

"Я наголошую, що САП не буде інструментом у політичних розбірках по жодному з кандидатів, хай це комусь подобається чи не подобається", – резюмував очільник САП.

 

Нагадаємо, 15 лютого Генеральна прокуратура України повідомила, що скерувала до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заяву про вчинення народним депутатом Юлією Тимошенко кримінальних правопорушень, а саме – декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення.